Utilizare: TURISM
DOT: 2022
Dimensiune: 225/50 R17 98V XL
Specializare: IARNA
Plata în rate: până la 6 rate fără dobândă
Garanție 24 luni
Clienții care doresc să ridice personal anvelopele din Strada Buiacului 2, Mogoșoaia Parc Logistic LOGICOR, pot face acest lucru doar cu rezervarea (comanda) online a produselor.
Cu anvelopele Viking WINTECH 225 50 R17 98V XL parcurgeti distanţe mai mari cu mai putine cheltuieli. Sunt alegerea perfecta pentru şoferii economi care doresc o anvelopa durabila, de incredere pe care sa te poti baza de la inceputul si pana la sfarsitul iernii, indiferent de distantele scurte, medii sau lungi pe care le aveti de parcurs.
Aceste anvelope de iarna Viking WINTECH 225/50 R17 98V XL cu structura de distribuție „lean” asigura o rentabilitate atractiva si ofera performante echilibrate la schimbarea rapida a vremii. Aderenta si stabilitatea fiind asigurate de profilul inovativ si de tehnologia compusilor pe baza de silica, folositi la producerea acestei anvelope de iarna.
Calitatea anvelopelor Viking WINTECH 225 50 R17 98V este constanta ,deoarece producatorul european de anvelope Viking este intr-o continua dezvoltare a produselor in centre de ultima generație. Tehnologia este dezvoltata in Germania, alaturi de Continental, unul dintre cei mai mari si mai cunoscuti producatoride anvelope din lume.
Anvelopa de iarna Viking WINTECH 225 50 R17 98V XL simbolizeaza tehnologia de ultima generație, asigurand un nivel ridicat de aderenta fara a afecta confortul la rulare sau consumul de carburant. Prin marginea robusta, asigura o manipulare perfecta pe zapada datorita desenului si sculpturilor profunde care apar pe banda de rulare.
Viking 225 50 R17 se adapteaza la orice conditii si asigura soferii ca se vor bucura de experienta condusului pe toate tipurile de drum si de un consum de combustibil efficient, combinate cu o rezistenta la uzura excelenta.
Modelul de anvelope de iarna Viking WINTECH 225 50 R17 sunt omologate si autorizate de lege pentru utilizarea pe drumurile publice in sezonul rece, conform prevederilor Directivei 92/23/CE a Consiliului din 31 martie 1992, privind cauciucurile autovehiculelor si ale remorcilor in sezonul rece.
Brand | VIKING |
---|---|
Lățime (mm) | 225 |
Înălțime | 50 |
Diametru (inch) | R17 |
Model | WINTECH |
Indice viteză | V |
Indice sarcină | 98 |
Anotimp | IARNA |
Economie de carburant | 5.7 |
Frânare pe suprafețe umede | C |
Nivel de zgomot | 72dB |
Eficiență Clasă | C1 |
DOT | 2022 |
DOT 2023
778.53 lei
ÎN STOC
Dispunem de o platformă cu un grad ridicat de securitate
Echipa de suport și consiliere este mereu alături de tine
Comanda ta este prelucrată mereu, în cel mai scurt timp
Pentru noi, calitatea anvelopelor, dar și a serviciilor este mereu pe primul loc!